Dla inwestorów

Home > Wiadomości > Raporty bieżące > Orange SA zaproponuje Jean-Marie Culpin i Macieja Wituckiego do Rady Nadzorczej TP S.A. - Orange Polska

Orange SA zaproponuje Jean-Marie Culpin i Macieja Wituckiego do Rady Nadzorczej TP S.A. - Orange Polska

Raport EBI 4-2013
Data: 06.09.2013

Temat: Orange SA zaproponuje Jean-Marie Culpin i Macieja Wituckiego do Rady Nadzorczej TP S.A.

6 września 2013: Orange SA - większościowy akcjonariusz - poinformował Spółkę, że podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbędzie się w dniu 19 września 2013r., zamierza zgłosić kandydatury Jean-Marie Culpin oraz Macieja Wituckiego na Członków Rady Nadzorczej TP S.A.

Życiorysy  

Pan Maciej Witucki (ur. w 1967 roku) ukończył Politechnikę Poznańską. Specjalizował się w logistyce i systemach wspomagania decyzji. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania systemami przemysłowymi w Ecole Centrale Paris (Francja).

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Cetelem (Grupa Paribas) - najpierw we Francji, a następnie w Polsce. Od października 2001 roku pracował jako Członek Zarządu, a od 2005 roku jako Prezes Zarządu Lukas Bank (grupa Credit Agiricole).  Od listopada 2006 pełni funkcję Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A.

Jest Przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, Członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States, Członkiem Zarządu kilku fundacji (m.in. Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka, Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych) oraz Członkiem Zarządu PKPP Lewiatan. Zasiada również w radach nadzorczych AXA Polska S.A., AXA Życie TU S.A. oraz AXA TUiR, pełni też funkcję Prezesa Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP).

Działalność pana Macieja Wituckiego wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

Pan Jean-Marie Culpin (ur. 1965) ukończył Politechnikę Paryską. Jest Dyrektorem ds. Marketingu Grupy Orange S.A.

W 1990 roku rozpoczął pracę w Orange S.A. (dawniej France Télécom S.A.), w zespole ds. obsługi dużych klientów. Następnie pracował na różnych stanowiskach we Francji i za granicą, głównie w sektorze komórkowym. W latach 1995-1998, był Dyrektorem Technicznym FT Mobiles International, uzyskując między innymi szereg koncesji telekomunikacyjnych w różnych krajach. Od 1998 do 2002 roku był Dyrektorem ds. Strategii Satelitarnej France Telecom. Następnie przejął odpowiedzialność za rynek biznesowy w Orange France, wprowadzając między innymi usługę Business Everywhere oraz pierwsze oferty oparte o technologię 3G. Potem, od 2008 roku, zajmował stanowisko Dyrektora ds. Marketingu Komórkowego na terenie Francji.

Działalność pana Culpin wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

 

Góra strony

Kurs akcji Orange Polska SA*