50-2016 Orange Polska uzgodnił warunki umowy ze spółką Telefonia Dialog (spółką 100% zależną od Netia S.A.) na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej FTTH posiadanej przez Telefonię Dialog.


26 lipca 2016

RAPORT BIEŻĄCY 50/2016

Na podstawie Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE , Zarząd Orange Polska S.A. informuje o uzgodnieniu warunków umowy.

Orange Polska uzgodnił warunki umowy ze spółką Telefonia Dialog (spółką 100% zależną od Netia S.A.) na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej FTTH posiadanej przez Telefonię Dialog.

W dniu 26 lipca 2016 r. Orange Polska S.A. (dalej Orange Polska) oraz Telefonia Dialog Sp. z o.o. („Dialog” – spółka zależna od Netia S.A.) uzgodniły warunki umowy (dalej „Umowa”) dotyczącej współpracy w zakresie:
• udostępnienia Lokalnej Pętli Światłowodowej (LLU) wykonywanej w technologii FTTH,
• udostępnienia Ciemnego włókna światłowodowego,
• udostępnienia przestrzeni instalacyjnej w szafach dostępowych Dialog.

Dzięki powyższej Umowie Orange Polska zyska potencjalny dostęp w technologii światłowodowej do ponad 114 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych w dużych oraz średnich miastach, w województwach łódzkim, dolnośląskim i lubuskim.

Warunki współpracy są analogiczne do komercyjnej oferty hurtowej Orange Polska dla takich samych usług. Orange Polska będzie korzystać z własnej sieci dosyłowej (backhaul), a za korzystanie z instalacji wewnątrzbudynkowej (LLU) Dialogu ponosić będzie tylko miesięczne koszty zależne od liczby pozyskanych klientów.

Powyższa Umowa wspiera realizację planu strategicznego Orange Polska w zakresie pokrycia technologią FTTH gospodarstw domowych w okresie 2016-2018 w ramach zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych.

Korzyści, które odniesie Orange Polska z tej Umowy, to głównie szybszy dostęp do sieci dostępowej w technologii FTTH i utrzymanie założeń biznesowych przy efektywnym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury FTTH w danych lokalizacjach. Powyższe działanie wpisuje się w założenia Dyrektywy Kosztowej Komisji Europejskiej poprzez unikanie dublowania istniejących zasobów.
Pierwszym krokiem w realizacji powyższej Umowy będzie komercyjny pilotaż dostarczania usług własnych na infrastrukturze Telefonii Dialog w Łodzi, co umożliwi dostęp dodatkowych kilkudziesięciu tys. gospodarstw domowych do usługi Orange Światłowód.

Formalna finalizacja dokumentów Umowy wraz z zebraniem wszystkich oświadczeń Stron planowana jest do końca bieżącego tygodnia.